Pohostinství

  • Pivnice u Zaka ve Vajglově - 2 km
  • Restaurace v Pivovaru Excelent v Rýmařově - 6 km
  • Restaurace Hotel Slunce v Rýmařově - 6 km

Rybářská farma Tylov, sportovní rybolov

V současné době můžete na tomto rybníku lovit a trávit příjemné chvíle při lovu ryb jako je Kapr, Pstruh duhový, Siven, Lín, Candát a Štika. V blízkosti rybníku najdete dostatečné zázemí pro sportovní rybolov. Samozřejmostí je sociální zařízení, zdroj pitné i užitkové vody, možnost posezení v blízkosti bufetu s nabídkou smažených ryb, nealkoholických nápojů a kávy v letních měsících.

Pokračovat ve čtení „Rybářská farma Tylov, sportovní rybolov“

Cykloturistika

Hned u roubenky je krásná asfaltová cesta s minimálním provozem, která vede k několika cyklostezkám :

 

Turistika, hrady, zámky, zoo ...

 

Zoo Olomouc

V padesátých letech vznikla myšlenka založit v Olomouci zoologickou zahradu. Ve středu Olomouce ve Smetanových sadech vznikl počátkem padesátých let provizorní zookoutek. V několika malých ohrádkách zde byli chováni především zástupci naší lovné zvěře (jeleni a srnci), ptáky zastupovaly andulky, pávi a párek bažantů.

Pokračovat ve čtení „Zoo Olomouc“

Zámek Velké losiny

Zámek ve Velkých Losinách postavil významný moravský rod pánů ze Žerotína. Pozdně renesanční stavba ze závěru 16. století nahradila zchátralou tvrz. Venkovní fasády zdobí psaníčkové sgrafito, ale bosované oblouky arkád na nádvoří již předznamenávají nastupující barok.

Pokračovat ve čtení „Zámek Velké losiny“

Zámek Janovice

Původní pozdně gotickou tvrz postavil v letech 1520 až 1530 zástavní pán Petr ze Žerotína. Do dědičného držení Královské panství zakoupil roku 1583 vzdělaný štýrský šlechtic Ferdinand Hoffmann z Grünbüchlu, president dvorské komory, dvořan, osobní přítel Rudolfa II. a bratranec posledních Rožmberků Viléma a Petra Voka.

Pokračovat ve čtení „Zámek Janovice“

Lyžování

Jesenická magistrála

Magistrále Hrubého Jeseníku neschází snad nic, čím jsou přitažlivé hřebenovky pro turisty- lyžaře. Jsou tu holé pláně, hluboké lesy, z vrcholů se otevírají daleké výhledy, střídají se sjezdy i výstupy. Navíc je trasa dobře značena (letní červené značky, zimní tyčové značení, výstražná lyžařská značení) a lyžařská stopa bývá prakticky vždy dobře projeta.

Pokračovat ve čtení „Jesenická magistrála“

Bazény, koupání, wellness, rybaření

Termály Velké Losiny

Ve Velkých Losinách si vychutnáte hned 9 vnitřních a venkovních termálních bazénů s teplotou vody přes 30 °C. Na své si přijdete ať už toužíte po odpočinku, plavání, anebo aktivitách pro své děti.

https://www.termaly-losiny.cz/

Finská sauna

Co může být lepšího, než relax v sauně? Vyčistíte si myšlenky, prohřejete tělo a zrelaxujete mysl. Během celého pobytu je vám k dispozici privátní finská sauna pro 8 osob. Využít ji můžete kdykoliv budete mít chuť.

Pokračovat ve čtení „Finská sauna“

Agroturistika, jízda na koni

Prázdniny na venkově

Kam na dovolenou? Přece na venkov! Prožijte kouzelnou dovolenou na rodinné farmě, tradiční venkovské chalupě nebo ve stylovém glampingu. Během takovéto dovolené můžete prožít spoustu zážitků – projet se na koni, pochutnat si na čerstvých sýrech přímo z farmy, degustovat lokální vína, poznat tradiční život i řemesla, a to vše v uklidňujícím prostředí přírody.

https://www.kudyznudy.cz/kampane/prazdniny-na-venkove/farmy

https://www.kudyznudy.cz/prazdniny-na-venkove